FINIŠAS

Sveiki, gerbiami Maratono dalyviai!

Už posūkio jau matosi finišo juostelė.  Kaip jau ne kartą buvo minėta, kiekvienas ją pasiekia savo laiku. Kiekvienas iš dalyvių rimtai dirbo ir, kirsdamas Finišą, dabar stoja prie naujo Starto linijos. Prancūzų rašytojo Žan Labriujer žodžiais, tas, kuris kantriai ruošiasi į kelią, būtinai pasiekia savo tikslą. Maratono trasos įveikimas ir yra labai rimtas pasiruošimas savo Kelionei.  Kelionei į gerovę, nes nusistatytų tikslų pasiekimas, be abejo, sužadins apetitą pozityvioms emocijoms, sėkmei, įsitikinimui, jog nusistatę tikslą jį būtinai pasieksite.  Jus užplūdęs beribių galimybių jausmas nebeleis jums grįžti atgal.

Jūs jau nebegalėsite tenkintis pilka beskone kasdienybe, kurioje nebuvo tikrų Norų, judėjimo Tikslo link, gyvenimo pilnatvės.  Jūsų skonis, požiūris ir gyvenimo kryptingumas pasikeitė.  Jūs pats jau kitoks žmogus, todėl pasistenkite atsargiai ir švelniai pateikti visa tai savo Aplinkai, kuri liko ten, kur buvo – prieš jūsų pirmojo etapo Starto liniją.  Pasistenkite mažiausiai 3 savaites susilaikyti  nuo tokių sprendimų, kurie kardinaliai keistų jūsų aplinką. Tai LABAI LABAI SVARBU. Akcentuojame, kad jūsų artimiausi sprendimai neturėtų būti susiję su išėjimu iš dabartinio darbo, skyrybomis, persikėlimu gyventi į kitą šalį.  Visi kiti veiksmai galimi ir netgi pageidautini!

Kiekvienas iš jūsų Maratono metu susidūrė su vidiniu pasipriešinimu.  Nors mes tiksliai žinome, kad pasiektas tikslas padarys mūsų gyvenimus laimingesniais, kažkas mumyse vis tiek ima priešintis – atitraukia nuo veiksmų tikslui pasiekti, mus nuvertina, išmuša iš pasirinkto Kelio. Maratono Dalyvių tai nebestebina, nes kiekvienas asmeniškai susidūrė su savomis besipriešinančiomis dalimis, kurios, norėdamos gero, stengėsi mus apsaugoti nuo nežinomo naujo gyvenimo, grąžindamos į seną, nors ir blankų, tačiau įprastą.  Pasipriešinimas veikė visoje Maratono trasoje nuo pat Starto.  Daugelis ėmė atsilikti nuo pagrindinės grupės būtent dėl stipraus pasipriešinimo. Deja, Maratono formatas leidžia susipažinti tik su viena sabotažo forma – Dalių pasipriešinimu.  Be šios, dar yra šešios pasipriešinimo formos:


- dabar egzistuojančios problemos teikiama antrinė nauda
(jei rasiu darbą, reikės kasdien į jį eiti ir negalėsiu laiko leisti taip, kaip noriu);
-kitų mums reikšmingų žmonių įtaiga
(mama sako, kad yra taip, o ne kitaip);
-psichotrauminė patirtis
(jau kartą bandžiau, išėjo taip, kad blogiau būti negali);
-kalbos elementai („budintys skundai“)
(„aš pavargau“, „man viskas nusibodo“, „su manimi visada taip atsitinka“ ir t.t.);
- identifikavimasis su etalonu
(kas jums yra etalonas? Gerai, jei kas nors sėkmingas...);
- savigrauža
(aš kalta, todėl privalau būti nelaiminga).

Ką jūs manote apie visa tai?  Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesąmonė, tačiau prisiminkit, kaip darėte „kopingą“, ir jūsų Nesąmoningoji dalis apie jūsų norą pasiekti savo tikslą netikėtai nurodė žemą balą, kai tuo tarpu galvojote, jog esate pilni ryžto.  Štai čia ir gali pasireikšti psichotrauminė patirtis, kurios gal net nebeprisimenate, nes ji įvyko, kai jums buvo 3 metukai.  O Nesąmoningoji dalis prisimena ir saugo jus, kad nenudegtumėte dar kartą.  Nesąmoningoji dalis yra labai rūpestinga, tik dažnai tas rūpestis pagrįstas mums visiškai nesuprantama logika.

Kaip tokiu atveju elgtis?  Reikia užmegzti su savo Nesąmoningąja dalimi dialogą, dirbti su savimi. Pabrėšim labai svarbų dalyką – iki pat kito Maratono etapo registravimosi pradžios jūs vis dar būsite Dalyvis ir galėsite gauti savo konsultanto pagalbą ir palaikymą. Jei iškils sunkumų, abejonių, vidinių pasipriešinimų, rašykite į forumą ar tiesiogiai savo konsultantui.  Rugsėjo 25 d. bus paskelbta tema „Rugsėjo maratonas.  Grįžtamasis ryšys”, kurioje kiekvienas iš finišavusių dalyvių turės aprašyti:

1. Kas konkrečiai padaryta iš tų dalykų, kurie buvo išvardinti „išsukimo žemyn“ technikos metu, kokie rezultatai. Jei iki temos atidarymo nieko nebuvo padaryta, iškart galima diagnozuoti stiprų pasipriešinimą.

2. Kaip sekasi judėti Tikslo link, ar viskas išeina, ar tebeveikia „kopingas“, kokia Aplinkos reakcija?

3. O taip pat kitus momentus, pagal dalyvio pageidavimus.

Net jeigu jums labai norėsis grįžti į pradinę būklę, mes jums to neleisime.  Atsiprašom, užmiršom perspėti iš anksto...

Prieš finišuodami dar kartą peržiūrėkite savo Tikslą ir palyginkit su vidine būsena – gal norisi kiek pakoreguoti datą, pakeisti numatytą pinigų sumą, pasirinkti kitą  būsimos žmonos plaukų spalvą?  Šlifuoti savo Tikslo formuluotę galima pagal savo nuožiūrą.  Jei kilo noras tai daryti – darykit. Tiesiog tuoj pat.  Pakeitėt? Palikot?  Puiku!

O dabar jau galima finišuoti. Perkirsdami finišo juostelę galite išreikšti bet kokias savo emocijas ir parašyti, ką tik norite.  Šioje temoje nėra jokių reikalavimų, jokių taisyklių. Kol kiti dar bėga, galite tiesiog pailsėti, palinkėti kitiems dalyviams sėkmės.  Jūs galite didžiuotis savimi, nes jūs tai padarėte! Jūs finišavote šiame įdomiame, pilname įspūdžių Rugsėjo Maratone!

Sveikinam su FINIŠU!